2.ročník Mezinárodního kurzu horské medicíny

O víkendu začíná na Dvoračkách v Západních Krkonoších 2.ročník Mezinárodního kurzu horské medicíny.Kurz probíhá v úzké spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje, Technickou univerzitou Liberec, Horskou službou České republiky, leteckou společností DSA a Českou asociací horských vůdců a je zaštítěn ministrem zdravotnictví České republiky.

Kurz horské medicíny je vytvořen v souladu s lékařskými komisemi mezinárodních organizací UIAA, ICAR a ISMM. Věnuje se tématům vysokohorské a expediční medicíny, aspektům hypotermie, omrzlin a laviny a záchraně v horském terénu. Nedílnou součástí kurzu je nácvik ve vrtulníkovém středisku a horský výcvik pod vedením horských vůdců. Letos se na kurz přihlásilo 18 lékařů a dva zdravotničtí záchranáři, čtyři z účastníků působí v zahraničí (Švýcarsko, Irsko, Slovensko a Austrálie).

První, zimní, část proběhne 19.-26.3.2017 v Krkonoších na horské chatě Dvoračky, kam se sjedou tuzemští i zahraniční lektoři - lékaři a experti horské medicíny. Odborným garantem kurzu je MUDr. Kristina Höschlová.

Letní blok se bude konat v září 2017 v osadě Jizerka v Jizerských horách.

Úspěšní absolventi kurzu získají mezinárodně uznaný diplom „DiMM“ (Diploma in MountainMedicine).