Po zimní přestávce pokračuje projekt „Zachraňujeme s Kryštofem“

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje startuje druhou část projektu „Zachraňujeme s Kryštofem", který pro školní rok 2014/2015 připravili záchranáři pro děti z mateřských a základních škol Libereckého kraje na základně letecké záchranné služby v Liberci na letišti. Program je zábavnou formou zaměřený na preventivně výchovnou činnost v oblasti poskytování první pomoci.

Ve dvouhodinovém bloku si děti zblízka prohlédnou záchranářský vrtulník i vozidlo RV (vozidlo s lékařem), nenáročnou a zábavnou formou se dozvědí o práci záchranářů a o tom, jak správně volat na tísňovou linku 155. Také si vyzkoušejí některé používané přístroje a pomůcky. Starší děti si mohou na resuscitačním modelu nacvičit postupy základní neodkladné resuscitace (oživování).

Podmínkou účasti na projektu je, že se děti s učiteli tématu první pomoci krátce věnují ještě před vlastní návštěvou na letišti. Namalují, a záchranářům věnují, vlastnoručně nakreslené obrázky vrtulníku, sanity či záchranné akce. Odměnou za obrázky a účast jim budou omalovánky, komiksy či kartičky se záchranářskou tématikou a s informacemi o poskytování první pomoci.

V první části projektu „Zachraňujeme s Kryštofem", která probíhala během měsíců září a října, navštívilo základnu letecké záchranné služby v rámci jedenácti projektových dní celkem 350 dětí z jedenácti mateřských a základních škol Libereckého kraje. Partnery projektu jsou A. Raymond Jablonec s.r.o. a DSA a.s.

Zájemci o projekt mohou kontaktovat záchranáře Miloše Odstrčila na emailové adrese odstrcilatzzslk.cz.

Mgr. Lenka Moravcová, tisková mluvčí ZZS LK
Miloš Odstrčil, vedoucí záchranář LZS