Projekt "První pomoc pro prvňáčky"

„I malé dítě může zachránit život.“

To je myšlenka nového projektu „První pomoc pro prvňáčky", který připravila společnost Sanofi ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje.

Projekt „První pomoc pro prvňáčky aneb Když nám, medvědům, někdo stůně“ je určený pro žáky prvních tříd. Jeho cílem je hravou formou seznámit děti se základy první pomoci při krvácení, popáleninách, zlomeninách či srdeční zástavě a také je naučit správnému volání na tísňovou linku 155. V  roce 2017 chtějí záchranáři ZZS LK proškolit na 5000 žáků ve 200 prvních třídách v celém Libereckém kraji.

Délka kurzu v jedné třídě trvá jednu vyučovací hodinu a jeho obsah i průběh je přizpůsoben dětskému věku. Jak sám název napovídá, záchranářům pomáhá s výukou velký plyšový medvědí kamarád. Na závěr školení každý ze žáků obdrží brožurku "První pomoc pro prvňáčky", jejíž součástí je i diplom malého zdravotníka.

První žáci byli proškoleni ve středu 4.1. 2017 na ZŠ Liberec, U školy, se kterou záchranná služba na podobných projektech dlouhodobě spolupracuje. Tento kurz byl spojen s tiskovou konferencí. Celé znění tiskové zprávy je k dispozici zde.