Vánoční svátky a výjezdy ZZS LK

Štědrý den a vánoční svátky přinesly záchranářům stejné množství výjezdů jako v loňském roce, tedy cca 540. Jejich rozsah byl oproti loňskému roku méně závažný.

Na Štědrý den ošetřili záchranáři v Libereckém kraji celkem osm pacientů se zlomeninami či lehčími zraněními končetin, způsobených pádem na ledu. Také zasahovali u dopravní nehody v Liberci, kde se dva lidé lehce zranili na hlavě.

V průběhu vánočních svátků došlo ke dvěma dopravním nehodám, které si vyžádaly asistenci záchranné služby. V Dolní Libchavě ošetřili záchranáři pět účastníků. Muže a tři děti ponechali po ošetření na místě, ženu odvezli do českolipské nemocnice se zraněním ruky. Na Rádle si způsobili dva členové posádky osobního vozu lehká zranění vyžadující další vyšetření v nemocnici. Třetí člen vyvázl bez zranění. Zimní sporty byly příčinou pěti výjezdů záchranářů. Z Harrachova, Bedřichova a Albrechtic odvezla záchranná služba lyžaře a snowboardistu se zraněními končetin nebo hlavy. Po uklouznutí na ledu pak záchranná služba ošetřila další tři lidi.