Napsali o nás

Nová základna v Českém Dubu

V úterý 31. 10. 2017 proběhlo slavnostní otevření zdravotního střediska v Českém Dubu, jehož nepřehlédnutelnou součástí je také nová základna ZZS LK. V nově zrekonstruované budově vzniklo moderně vybavené stanoviště poskytující zdejší výjezdové skupině odpovídající zázemí. Ve srovnání s původní základnou se zde podařilo oddělit prostory zdravotnické záchranné služby od ostatních subjektů ve středisku. Dalším plusem je nová garáž, která je součástí objektu a záchranáři tak již nebudou muset cestou k sanitě přecházet přes pozemní komunikaci.

Medicína na sjezdovce neznamená jen létání ve vrtulníku, říká lékařka z letecké záchranky v Alpách

V horské medicíně vzdělává české i zahraniční lékaře, spolupracuje s libereckou záchrannou službou, přednáší i učí. Podle ní letecká záchranka funguje ve Francii i v Česku dobře, ve velehorách jsou však mnohem delší intervaly, než se záchranáři k raněnému dostanou, nemocnice jsou navíc poddimenzované a lidé často leží vyrovnaní na chodbách.

Jak se ubránit agresorovi? Liberečtí chemici učili záchranáře ZZS LK

V září tohoto roku se konalo metodické cvičení krizové připravenosti ve spolupráci s Armádou ČR. Bylo určeno pro zdravotnický personál všech výjezdových skupin ZZS LK a probíhalo ve vojenském prostoru Tisá ve dnech 7. - 8. 9. 2017. V souvislosti s množícími se teroristickými útoky v současné Evropě a zvyšující se agresivitou pacientů u nás, bylo cvičení zaměřeno mimo jiné na střelné zbraně, sebeobranu, boj z blízka a další zajímavá témata. Záchranáři se učili reagovat na střelbu v budově i na sanitní vůz a seznámili se s principy sebeobrany v sanitě i mimo ni.

 

Stránky