Mobilní základna ZZS LK ve Vesci

Ve Sportovním areálu Vesec, kde dezinfikujeme naše sanity a vybavení, vyrostlo dnes malé kontejnerové městečko. Bude pro ZZS LK sloužit jako mobilní výjezdová základna v případě, že některou ze stávajících v Libereckém kraji bude nutné dezinfikovat.

Součástí městečka jsou dva obytné kontejnery, které lze vybavit stoly a lůžky, jeden skladový kontejner a jeden, který slouží pro sociální zařízení. V případě potřeby je kontejnery, v nichž by bylo nouzové zázemí pro posádky, možné přemístit kamkoliv po Libereckém kraji. Z nich by pak za pacienty vyjížděli do okamžiku než by se mohli vrátit do normálních prostor.

V jakém případě ZZS LK kontejnery využije? „Musíme počítat s tím, že naše posádky se přes veškerá přijatá bezpečnostní opatření mohou na některém z výjezdů kontaminovat virem Covid 19. Potom bychom samozřejmě museli celou takto zasaženou základnu důkladně vydezinfikovat. Nemohli bychom ovšem přestat jezdit k pacientům, podobným způsobem je nemůžeme ohrozit. Právě v takovém případě by naše mobilní základna byla nouzovým řešením. Nic podobného snad nehrozí, ale musíme být připraveni,“ vysvětlil ředitel ZZS LK Luděk Kramář.

V areálu ve Vesci v současné době ZZS LK dezinfikuje své vozy a vybavení, pokud by mohlo být zasaženo virem Covid 19. Sídlí zde HART tým, tedy skupina se speciálním vybavením k převozu pacientů s podezřením nakažení koronavirem. Čtyřčlenné týmy se zde střídají po dvanácti hodinách, na výpomoc zde jsou i studenti oboru záchranář z Technické univerzity Liberec.

 

Připravit a vybavit mobilní základnu bychom sami zvládli velmi těžko. Proto DĚKUJEME:

 

HZS a AČR  za zapůjčení a dopravu mobilních buněk pro technické zázemí skupiny HART ve Vesci.

Magistrátu Města Liberec, konkrétně zaměstnancům, kteří se podíleli na přípravě zázemí pro fungování skupiny HART ve Vesci.

Městu Jablonec nad Jizerou, které bezplatně přepravilo technické vybavení pro zázemí skupiny HART ve Vesci.

Skiareálu KAMENEC, který bezplatně zapůjčil vybavení pro technické zázemí skupiny HART ve Vesci.

Zanechte odpověď