Rokytničtí záchranáři budou od příštího roku v novém

Staveniště staré záchranky v Rokytnici nad Jizerou se do příštího léta změní a v polovině července 2020 z něj začnou vyjíždět na pomoc lidem sanity Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Nová stavba s důrazem na ekologický provoz bude stát 16,45 milionu Kč a z převážné většiny ji financuje právě Liberecký kraj.

V současné době si ZZS LK zřídila prozatímní stanoviště v nedalekém Domově pro seniory. „Původní stavba výjezdové základny už nesplňovala žádné limity pro provoz. Vše nám tu padalo na hlavu, nebyly zde základní hygienické podmínky. Provoz v ní už nebyl možný. Jsme rádi, že nám Liberecký kraj umožnil vystavět novou, moderní základnu,“ řekl ředitel ZZS LK Luděk Kramář. Doplnil, že ze základny bude stejně jako doposud vyjíždět 24 hodin denně záchranářská posádka, která svou činností pokrývá Rokytnicko, Harrachov, Jablonec nad Jizerou, Vysoké nad Jizerou a přilehlé oblasti.

„Zajištění zdravotní péče je jednou z našich priorit. Proto je nezbytné zajistit moderní podmínky zejména pro ty, kdo se o zdraví a životy občanů starají. Jsem rád, že v případě rokytnické základny ZZS LK se to povedlo a že jsme našli potřebné prostředky,“ uvedl náměstek hejtmana Libereckého kraje pro oblast zdravotnictví Přemysl Sobotka. Zdůraznil, že nová stavba nebude jen funkční, ale splňovat bude i stále důležitější ekologická kritéria.

Ředitel Kramář v této souvislosti vyzdvihl zejména technologie k recyklaci dešťové vody, která bude využívána na mytí vozidel, základna bude mít i vlastní studnu. K vytápění bude sloužit tepelné čerpadlo, které zajistí jak nízké náklady tak i malou ekologickou zátěž.

Výstavba nové základny byla zahájena v dubnu letošního roku, dokončena by měla být příští rok v červnu.

 

 

Zanechte odpověď