Liberecká záchranka má svůj prapor a oceněné pracovníky

Slavnostní atmosféra provázela dnešní první ročník Slavnostního ocenění záchranářů. V jeho úvodu převzal ředitel ZZS LK Luděk Kramář z rukou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty prapor.  Ten symbolizuje soudržnost ZZS LK s Libereckým krajem a svatá Zdislava, zobrazená na jeho rubu spolu s latinským nápisem „Milujeme život, bojujeme o něj“, pak starost o zdraví a rodinu. Náměstek hejtmana Libereckého kraje následně na prapor připevnil také stuhu k 100. výročí republiky.

 

Pod praporem následně ředitel Kramář ocenil několik svých spolupracovníků. „Záchrana lidských životů a ochrana lidského zdraví, by se v naší každodenní činnosti neobešla bez velmi těsné spolupráci všech pracovníků ZZS LK. Lidé, kteří volají na linku 155 a většinou ve velmi zoufalé situaci čekají, že jim někdo pomůže, si neuvědomují, jaký svým voláním spustí kolotoč. Jejich volání díky technikům přijme operátor. Ten je první, kdo s nimi sdílí jejich pocity. Vyhodnotí získané informace a pošle další – lékaře, záchranáře, sanitu nebo vrtulník. Všichni na místě udělají, co je v jejich silách. Je to práce plná emocí, někdy zoufalství, někdy radosti. Bez ohledu na čas, počasí, vlastní problémy – ta práce je vždy vysoce profesionální. Právě na ní závisí naděje, kterou lidé do volání na linku 155 vkládají. Protože když jedeme my, vždy vezeme naději. A po předání pacienta v nemocnici se rozbíhá další administrativní kolotoč. Účtování, vykazování, statistiky… Ani bez těch, kdo u pacienta nejsou přímo, se naše práce neobejde. Dnešní Slavnostní ocenění záchranářů je tedy poděkování za práci těm všem, kdo u Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje pracují,“ řekl.

 

Kramář ocenil i hejtmana kraje Půtu a náměstka Sobotku, kterým poděkoval za pomoc a spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou. Připomněl například probíhající obnovu vozového parku či pravidelný zájem o činnost ZZS LK. Zvláštní ocenění za významný čin obdržel i zástupce z řad veřejnosti: Petr Hausner jako zdravotnický laik naprosto precizně oznámil na lince 155 kolaps mladého muže. Perfektně zvládl situaci na místě a ve spolupráci s operátorkou dispečinku bezchybně zorganizoval záchranné práce, čímž pomohl zachránit lidský život.

 

A vyznamenání dostala za vzornou reprezentaci a záchranu lidských životů i záchranná služba. Z rukou hetmana Martina Půty je převzal ředitel Kramář. Následně hejtman předal pamětní listy s poděkováním za organizaci letního metodického cvičení záchranných služeb P155 Liberecká čtyřem pracovníkům ZZS LK, kteří je měli na starosti.

 

Vyznamenání udělená ředitelem ZZS LK, p.o. MUDr. Luďkem Kramářem, MBA

 

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje medaili za zásluhy panu Viktoru Gawlikovi.

Doktor Viktor Gawlik významným způsobem přispěl ke vzdělávání zaměstnanců Zdravotnické záchranné služby. Ve svém volném čase připravoval přednášky a semináře na různá témata z oblasti záchrany života a následně je prezentoval na tematických kurzech.

 

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje medaili za významný čin panu Janu Nevřelovi.

 

Jan Nevřela v době svého volna zachránil tonoucího chlapce. Na novoborském koupališti neváhal zakročit a poskytnout svou pomoc v okamžiku, kdy viděl, že je jí třeba. Díky rozhodnutí a okamžitému bezchybnému zákroku je chlapec bez následků.

 

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za příkladný postup paní Bronislavě Laurinové.

Bronislava Laurinová jako operátorka dispečinku ZZS LK aktivovala systém AED nad rámec jeho použití. Hlídku z Mimoně poslala mimo její akční rádius do Ralska. Tím zkrátila dobu dojezdu a možného dalšího poskytnutí první pomoci a zachránila život dvanáctileté dívky.

 

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za významný čin panu Martinu Kocourkovi.

Martin Kocourek v době své služby bezchybně a okamžitě zareagoval na zahoření vybavení sanitního vozu připraveného do výjezdu. Díky jeho včasnému zásahu nebyly škody na vozidle likvidační a nikdo nebyl zraněn.

 

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za významný čin panu Petru Němcovi.

Petr Němec v době své služby bezchybně a okamžitě zareagoval na zahoření vybavení sanitního vozu připraveného do výjezdu. Díky jeho včasnému zásahu nebyly škody na vozidle likvidační a nikdo nebyl zraněn.

 

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za spolupráci hejtmanovi Libereckého kraje panu Martinu Půtovi.

Hejtman Martin Půta se zajímá o činnost celého záchranného systému a o práci záchranářů a podporuje ji. V letošním roce se zasloužil například o obnovu vozového parku Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

 

 Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za spolupráci náměstkovi hejtmana Libereckého kraje panu Přemyslu Sobotkovi.

Doktor Sobotka se osobně účastní řady akcí ZZS LK. Zajímá se o systém fungování IZS, podporuje jeho součinnost nejen v profesní rovině. Podporuje činnost ZZS LK a snaží se, aby zdravotnická složka měla profesionální podmínky pro svoji práci.

 

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za spolupráci Horské službě Jizerské hory.

Horská služba Jizerské hory je vynikajícím partnerem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. S jejími zástupci se setkáváme nejen při práci v terénu, ale i při školeních a výcvicích. V mezích svých možností vždy vychází vstříc našim požadavkům.

 

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje uděluje pamětní list za spolupráci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.

  1. pluk je vynikajícím partnerem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. S jeho zástupci se setkáváme zejména při školeních a výcvicích. V mezích svých možností vždy vychází vstříc našim požadavkům.
Zanechte odpověď