Vyznamenání u příležitosti Dne veteránů

Vyznamenání u příležitosti Dne  veteránů

U příležitosti oslav Dne válečných veteránů, který každoročně připadá na 11. listopadu, dnes řada osobností Libereckého kraje z rukou jeho hejtmana Martina Půty medaile a vyznamenání za svou činnost. Mezi vyznamenanými nechyběli ani naši záchranáři. Bývalý ředitel MUDr. Jiří Wachsmuth (ocenění v zastoupení převzal ředitel ZZS LK MUDr. Luděk Kramář, MBA) byl oceněn za dlouholetý přínos a osobní podíl na rozvoji přeshraniční spolupráce záchranných složek, vedoucí operačního střediska Petr Matějíčka za vznik a rozvoj projektu AED pro Liberecký kraj a bývalá operátorka Alena Stejskalová za svůj přínos ve vzdělávání a zaškolování nových pracovníků.

„Rád bych všem oceněným poblahopřál. Jsem moc rád, že mezi nimi jsou i zástupci ZZS LK, na které jsem opravdu pyšný. Záchrana životů je naším denním chlebem, a já jsem hrdý na všechny záchranáře a jejich práci. A na to, že pro záchranku řada z nich pracuje i nad rámec svých povinností,“ řekl ředitel ZZS LK Luděk Kramář.

Připomínka letošního Dne válečných veteránů začala uctěním vojáků pohřbených na vojenském hřbitově válečných zajatců z let 1914 – 1918 v Ostašově a pokračovala pietním aktem u Památníku padlých na vojenském hřbitově v Ruprechticích. Ocenění pak byla předána v rámci slavnostního nástupu 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v Kasárnách 6. října. Den válečných veteránů, jehož symbolem se stal květ vlčího máku, připadá symbolicky na 11. listopadu, tedy na den podpisu příměří, které v roce 1918 ukončilo krvavé boje I.světové války.

veteránů

Zanechte odpověď