Děkujeme za pomoc i podporu

Nouzový stav je za námi a podle všech čísel je možné říci, že Česká republika, potažmo Liberecký kraj, jej úspěšně zvládl. Roušky se už asi natrvalo stanou nezbytným oděvním doplňkem, který budeme v době nachlazení a chřipek všichni vytahovat ze skříní, stejně tak my ve Zdravotnické záchranné službě Libereckého kraje počítáme s tím, že ochranné pomůcky budeme využívat v mnohem větší míře.

Pro nás na záchrance byl stav nouze – pomineme-li pracovní nasazení a opatření – naprosto překvapivý v jednom: nečekali jsme, že se vzedme taková vlna solidarity se všemi, kdo nemohli zůstat doma se svými blízkými a museli každý den do práce, aby se život nezastavil. Ať už to byli zdravotníci, členové Integrovaného záchranného systému, prodavači, pošťáci… Nebo kdokoliv jiný z těch, co byli dennodenně ve styku s lidmi. Překvapilo nás, kolik nám chodilo podpůrných dopisů nebo SMS zpráv, kolik lidí nás podporovalo potleskem. A kolik lidí a firem nám nabídlo svou materiální pomoc.

Těm všem bychom chtěli ještě jednou poděkovat. A u těch, kdo nám pomáhali nejvíc, bychom chtěli, aby se o nich vědělo.

Proto jsme vytvořili samolepku „Pomohli jsme 1. linii v těžké době“. Je samozřejmě na každém, zda ji vylepí, my bychom ale chtěli, aby ji majitelé a provozovatelé firem, co k nám nezůstali lhostejní, brali jako určitý druh podpory od nás. Aby lidé například věděli, že restaurace, do které jdou na oběd, v době nouze nezůstala lhostejná k jiným.
Na snímku předáváme samolepku majiteli liberecké restaurace Street Pho, která nám svou pomoc nabídla jako úplně první. Seznam všech, kdo nás podpořili, je na našich stránkách.

„Děkujeme všem. Ale úplně v první řadě bych rád poděkoval všem našim zaměstnancům a spolupracovníkům Zdravotnické záchranné služby,“ řekl ředitel ZZS LK Luděk Kramář. Zdůraznil, že zejména první dny nouzového stavu, kdy se nevědělo, zda bude dostatek ochranných pomůcek a jak se nemoc Covid -19 v České republice rozjede, se všichni na záchrance semkli a ukázali, že jsou opravdu jeden profesionální tým.

Zanechte odpověď